WYKŁADOWCY 2019
Grono wykładowców Trendowni 2019
Prof. dr hab. Maciej Błaszak
UNIWERSYTET ADAMA MICKIEWICZA
INSTYTUT FILOZOFII
Prof. dr hab. Wojciech Paprocki
SZKOŁA GŁÓWNA HANDLOWA
IITiM
Prof. dr hab. Piotr Płoszajski
SZKOŁA GŁÓWNA HANDLOWA
KATEDRA TEORII ZARZĄDZANIA
Dr Daniel Chudzik
KILARGO

Dr Mirosław Tarasiewicz
explica
Adam Błuś
Eurologistics
Piotr Bzowski
P3 Logistic Parks
Patryk Cichewicz
ILS
Tomasz Dzideczek
Zebra Technologies
Bartosz Gryko
Absolwent P. Białostockiej
Witold Gorecki
Coca-Cola HBC Polska
Patryk Grzelak
Interlan
Marek Jędra
Quantum Software
Rafał Juraszek
PRATT & WHITNEY
Artiom Komardin
Sense Monitoring
Jacek Liber
Honeywell
Andrzej Michalski
SSI SCHÄFER
Dariusz Minda
Ciech S.A.
Piotr Olechowski
Coca-Cola HBC Polska
Przemysław Piętak
HUB Logistics
Rafał Piłat
T-SYstems Polska
Tomasz Rusak
Rusak Business Services
Mikołaj Ruta
WDX S.A.
Karolina Salamon
Studentka UE w Katowicach
Piotr Sienkiewicz
Rusak Business Services
Paweł Sikora
Procter & Gamble
Konrad Szczukiewicz
ShelfWise
Anna Świątek
Studentka UE w Poznaniu
Piotr Wąs
SpaceFactory Holding
Lucyna Zaborowska-Princ
Raben Logistics Polska
SZUKAJ NA STRONIE
ODWIEDŹ NAS NA FB
FAQ

Trendownia adresowana jest do menedżerów i dyrektorów, którzy odpowiedzialni są w firmach za obszar produkcji lub logistyki. Trendownia to również doskonałe miejsce dla wielu członków zarządów, którzy w swoich decyzjach chcą uwzględniać najnowsze trendy w gospodarce. Zamiarem organizatorów jest omówienie najbardziej aktualnych trendów w gronie ekspertów.

Staramy się oddać głos przedstawicielom firm oraz świata nauki, którzy na co dzień sięgają po najnowsze trendy lub sami je wyznaczają. Trendy w produkcji i logistyce, widziane okiem praktykujących ekspertów z danych dziedzin, są więc tematem przewodnim konferencji.

O wynikach firm decyduje dzisiaj umiejętność  błyskawicznego dotarcia do ważnych informacji oraz szybkość  ich wykorzystania. Choć może się wydawać że internet ułatwia nam to zadanie, w praktyce często bywa inaczej. Nadmiar informacji oraz chroniczny brak czasu, odsuwa w bliżej nieokreśloną przyszłość poszukiwania i selekcję wiedzy, która już jutro może stanowić o naszym istnieniu. Trendownia daje dostęp do skomasowanej porcji wiedzy.

W trakcie 10 edycji Forum Praktyków Logistyki, uczestnicy najbardziej doceniali informacje o bieżących kierunkach rozwoju branży. Postanowiliśmy więc położyć jeszcze większy nacisk na tendencje branżowe. Skoro o trendach rozmawiamy od dawna, a teraz jeszcze intensywniej, nazwaliśmy rzeczy po imieniu. Przy okazji udało nam się sięgnąć po nazwę wyraźnie dopasowaną do profilu konferencji. Po trzech edycjach Trendowni wiemy, że decyzja była słuszna.

To dosyć naturalne połączenie, ponieważ współczesne sieci dostaw to zaawansowana sztuka współpracy wszystkich uczestników. Logistycy, patrząc na tendencje jakie mają miejsce w firmach produkcyjnych, mogą szybciej i efektywniej planować ewentualne zmiany. Producenci, obserwując trendy w logistyce, również mogą myśleć o ewentualnej ewolucji z odpowiednim wyprzedzeniem.

Trendownia to między innymi integracja środowiska menedżerów logistyki i produkcji. Dwa dni wykładów, część ekspozycyjna, uroczysta kolacja, bankiet oraz konkursy, sprzyjają atmosferze nawiązywania nowych kontaktów oraz podtrzymywania starych dobrych przyjaźni.

© Trendownia 2019

trendownia-blaszak-maciej-400
Prof. UAM dr hab. Maciej Błaszak
UNIWERSYTET ADAMA MICKIEWICZA
INSTYTUT FILOZOFII

Profesor  UAM dr hab. Maciej Błaszak.  Kognitywista. Z wykształcenia biolog i filozof, pracownik Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zainteresowania: zastosowania kognitywistyki i psychologii poznawczej w badaniach zachowań rynkowych. Prowadzi szkolenia dla policjantów i wyższej kadry menedżerskiej.

trendownia-paprocki-wojciech-400
Prof. dr hab. Wojciech Paprocki
SZKOŁA GŁÓWNA HANDLOWA
INSTYTUT INFRASTRUKTURY, TRANSPORTU I MOBILNOŚCI

Prof. dr hab. Wojciech Paprocki – profesor nauk ekonomicznych,  od 1979 r. pracownik Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Zainteresowania badawcze dotyczą funkcjonowania podmiotów reprezentujących stronę popytową oraz podażową na rynku, ze szczególnym uwzględnieniem możliwości, barier i skutków implementacji technologii cyfrowych. Był aktywnym top-managerem w przedsiębiorstwach w Polsce i za granicą. Jest cenionym wykładowcą akademickim i doradcą biznesowym.

trendownia-ploszajski-piotr-400
Prof. dr hab. Piotr Płoszajski
SZKOŁA GŁÓWNA HANDLOWA
KATEDRA TEORII ZARZĄDZANIA

Profesor i kierownik Katedry Teorii Zarządzania w Szkole Głównej Handlowej. Założyciel i przewodniczący Rady Polsko-Japońskiego Centrum Zarządzania w SGH. Nagrodzony Nagrodą I Stopnia za Osiągnięcia Organizacyjne przez Rektora SGH w r. 2007. Autor ponad 200 publikacji, w tym kilku książek. Doradca i wykładowca w wielu korporacjach polskich i międzynarodowych, m.in.: Samsung, HP, PZU SA, PKO SA, BreBank, Millenium Bank, Kredyt Bank, Orlen, Lotos, MCX, MasterCard, Mars, Masterfood, Microsoft, UNIBEP, TP SA, Orange, Sybase, Wolters Kluwer, Eureko, P&G, McKinsey, Polbank, Fortis Bank, Expander, Three Mousquetaires, PWPW, Kompania Piwowarska, PGF, ING, Era, Lafarge i innych.

trendownia-chudzik-daniel-400
Dr Daniel Chudzik
Kilargo
Członek Zarządu

Członek zarządu, dyrektor operacyjny Kilargo Sp. z o.o., prezes zarządu Kilargo GmbH, absolwent Programu Executive MBA na Uniwersytecie Łódzkim, doktor nauk ekonomicznych. Doświadczenie zawodowe w branży logistycznej zdobywał od 1998 roku, pracując w Tesco Polska Sp. z o.o. zarówno w placówkach sprzedażowych, jak i centrali firmy. Był bezpośrednio odpowiedzialny za otwarcie pierwszego w Polsce magazynu centralnego art. mrożonych dla sieci handlowej super i hipermarketów. Od 2003 roku, przez okres ponad czterech lat, był odpowiedzialny za prowadzenie magazynu centralnego artykułów mrożonych dla sieci handlowej Tesco Polska Sp. z o.o., Geant Polska Sp. z o.o. oraz Real Sp. z o.o., jako menedżer logistyki w McLane Polska Sp. z o.o. Następnie na stanowisku dyrektora operacyjnego w Yarden Polska Sp. z o.o. / Rauch GmbH odpowiedzialny za operacje logistyczne i produkcję. Od września 2008 roku związany z firmą Kilargo Sp. z o.o., gdzie jest odpowiedzialny za kierowanie departamentem operacyjnym.

Dr Mirosław Tarasiewicz
Explica
Executive Coach / Business Trainer

Praktyk zarządzania, menedżer z ponad 20-letnim doświadczeniem w kierowaniu organizacjami biznesowymi, w szczególności w obszarach sprzedaży i dystrybucji. Przez większość swojej kariery zawodowej związany z branżą nowych technologii, zajmował wysokie pozycje menedżerskie w organizacjach polskich i międzynarodowych. Uczestniczył i kierował procesami restrukturyzacji i ekspansji rynkowej. W 1999 został wyróżniony przez czasopismo Computer Reseller News prestiżową nagrodą „Człowiek Roku w Branży IT”. Prezes i członek władz spółek kapitałowych, w tym także notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Doktor ekonomii w dyscyplinie nauk o zarządzaniu. Zajmuje się zagadnieniami przywództwa, elastycznych strategii i struktur organizacyjnych oraz problemami zarządzania w organizacjach działających w turbulentnym otoczeniu biznesowym. Autor koncepcji i publikacji poświęconych tym zagadnieniom, współautor książki „Alfabet mitów menedżerskich”. Absolwent Szkoły Trenerów Biznesu Moderator, członek Polskiego Towarzystwa Trenerów Biznesu. Posiada certyfikaty trenerskie Moderator i Dale Carnegie Training. Prowadził projekty szkoleniowe z zakresu przywództwa, budowy relacji biznesowych, zarządzania zespołami, negocjacji i zarządzania sprzedażą. Szkolił m.in. pracowników firm iSource, Magit, Pro-Line, ZUE, Teleinvention, Britenet, Animex Foods, Bouygues Immobilier, eSky, Luxoft, DSR, QAD. Absolwent Wydziału Elektroniki Politechniki Wrocławskiej oraz studiów MBA na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu.

Adam Błuś
Eurologistics
Wydawca

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu na kierunku Zarządzanie i Marketing specjalizacja Transport i Logistyka. Odpowiedzialny za stworzenie czasopism branżowych: Eurologistics, Truck&Business Polska, Flota Auto Biznes, Logistyka Produkcji. Współtwórca opiniotwórczych w środowisku TSL programów badawczych „Operator Logistyczny Roku”, „Produkt Innowacyjny dla Transportu, Logistyki i Produkcji”, „Supply Chain Designer”. Pomysłodawca oraz twórca portalu społecznościowego „Log24.pl” kierowanego dla środowiska menedżerów logistyki, zarządzania łańcuchem dostaw, zakupów i produkcji. Autor wielu popularnych programów konferencyjnych.

trendownia-bzowski-piotr_400
Piotr Bzowski
P3 LOGISTIC PARKS

Leasing & Development Director

Menadżer ds. Najmu w Europolis oraz ProLogis w Polsce. Wcześniej pracował także dla DTZ, gdzie specjalizował się w rynku logistycznym i przemysłowym. Zdobył dziewięcioletnie doświadczenie w dziedzinie nieruchomości pracując z takimi firmami deweloperskimi jak: Prologis, SEGRO, Panattoni, Europolis oraz z dużymi najemcami firmowymi, w tym: Saint Gobain, JYSK, IKEA, FM Logistics, Rossmann, DHL, IDL, ND, CEVA. Piotr posiada tytuł magistra ekonomii uzyskany na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, jak i ukończone studia podyplomowe na kierunku Wycena i Zarządzanie Nieruchomościami na Uniwersytecie Sheffield Hallam w Wielkiej Brytanii oraz Wycena Nieruchomości na Politechnice Warszawskiej.

Patryk Cichewicz
ILS
Biznes Partner Logistyki

Od maja 2018 roku na stanowisku Biznes Partner Logistyki w ILS Sp. Z o.o., odpowiedzialny za aplikacje WMS, ERP i TMS, tworzenie strategii rozwoju systemów logistycznych oraz prowadzenie kluczowych projektów. Pracę w grupie Inter Cars rozpocząłem w 2008 roku, krok po kroku przechodząc ścieżkę kariery. Od magazyniera, przez obsługę klienta (3PL), optymalizację łańcucha dostaw, aż do rozwoju systemów.

trendownia-dzideczek-tomasz-400
Tomasz Dzideczek
Zebra Technologies

Sr Sales Engineer Poland & Baltics

Starszy Inżynier Wsparcia Sprzedaży w Zebra Technologies. Odpowiedzialny jest za techniczne wsparcie sprzedaży dla działu sprzedaży, kanału partnerskiego oraz klientów końcowych w Polsce oraz krajach Bałtyckich. Posiada ponad 15-letnie doświadczenie w zakresie rozwiązań do automatycznej identyfikacji m.in dla handlu detalicznego oraz produkcji i magazynowania (komputery mobilnych, tablety, skanery kodów kreskowych, RFID). Jest absolwentem wydziału Elektrotechniki, Informatyki i Automatyki Politechniki Opolskiej, studiów MBA organizowanych przez Uniwersytet w Dublinie i Wyższą Szkołę Menedżerską w Warszawie oraz studiów podyplomowych w Szkole Głównej Handlowej na wydziale Zarządzania. Wcześniej pracował w firmach Motorola Solutions, Symbol Technologies, IBM, Avaya.

Bartosz Gryko
Absolwent Politechniki Białostockiej
kierunek: Logistyka

Absolwent studiów inżynierskich na kierunku Logistyka na Politechnice Białostockiej. Podczas studiów współpracował z takimi przedsiębiorstwami jak Kompania Piwowarska, Polmos, ILS czy SKK, tworząc projekty z zakresu magazynowania i transportu wewnętrznego. Prywatnie pasjonat e-sportu oraz miłośnik narciarstwa. 

Laureat programu TopYoung100, prowadzonego przez Polskie Stowarzyszenie Menedżerów Logistyki i Zakupów pod patronatem Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Witold Gorecki
Coca-Cola HBC Polska
Dyrektor ds. Infrastruktury Logistycznej

Praktyk w obszarach zakupów i logistyki. Absolwent Wydziału Mechanicznego, Energetyki i Lotnictwa na Politechnice Warszawskiej oraz studiów podyplomowych Executive MBA w Akademii Leona Koźmińskiego oraz MCIPS w Chartered Institute of Procurement and Supply. Od blisko 20 lat zawodowo związany z łańcuchem dostaw w Coca-Cola w Polsce, gdzie zajmował stanowiska m.in. Dyrektora Zakupów oraz Dyrektora Logistyki Magazynowej i TransportuWspółtwórca strategii rozwoju logistyki w Coca-Cola HBC w Polsce i Krajach Bałtyckich, obecnie odpowiada za główne projekty inwestycyjne oraz rozwój infrastruktury w łańcuchu dostaw. Reprezentuje spółkę na forum ECR Polska.

Patryk Grzelak
InterLAN

Absolwent Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. Od 2006 roku związany z firmą InterLAN, w której pełni funkcję dyrektora zarządzającego, realizując poza tym działania w zakresie analizy i projektowania systemu. Firma InterLAN w której pracuję, dostarcza wyspecjalizowane rozwiązania IT dla branży transportowo-spedycyjnej i logistycznej. W swojej pracy cenię różnorodność podejmowanych zagadnień i możliwość ciągłego rozwoju. Dotąd brałem udział w licznych projektach wdrożeniowych realizowanych przez InterLAN, w tym w takich firmach jak: Frigo Logistics, DS Smith Polska, Rohlig SUUS, SM Logistics, Maszoński Logistic, SKAT Transport, PEKAES, Raben Transport i in.
Obecnie zajmuję się rozwojem systemu TMS interLAN SPEED w obszarze FTL oraz pełnię nadzór nad realizacją projektów wdrożeniowych.

trendownia-jedra-marek-400
Marek Jędra
Quantum Software

WIceprezes Zarządu

Współzałożyciel i wiceprezes zarządu Quantum software S. A., spółki specjalizującej się w narzędziach informatycznych wspomagających zarządzanie łańcuchem dostaw. Pełni również funkcję członka zarządu Quantum Qguar Sp. z o. o.. W latach dziewięćdziesiątych minionego wieku, szlify informatyczno-logistyczne zdobywał w dużych międzynarodowych firmach w Niemczech. Od 1997 roku mocno zaangażowany w rozwój polskiej logistyki oraz promocję zaawansowanych rozwiązań IT dla sieci dostaw. Swoje zainteresowania koncentruje wokół nowych technologii oraz nowych modeli biznesowych. Wolny czas lubi spędzać z książką. Wiele inspiracji do działań czerpie ze świata przyrody.

Rafał Juraszek
PRATT & WHITNEY

Procurement Director

Absolwent Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Politechniki Poznańskiej, Wydziału Informatyki i Zarządzania – specjalność Logistyka. W ciągu 17 letniej kariery w  Pratt & Witney Kalisz, uzyskał wysokiej klasy specjalizację w  kreowaniu  strategii  w    zakresie  zakupów  i  logistyki. Wdrożył globalne projekty w obszarze General Procurement ukierunkowane na redukcję kosztów oraz usprawniania procesów. Bierze udział w projektach naukowych i konsultingowych w procesie benchmarkingu międzynarodowej korporacji  UTC obejmującej zarządzanie systemami logistycznymi. Bogate doświadczenia zdobywał na stanowiskach kierowniczych oraz dyrektorskich. Uczestniczył w projektach logistycznych w zakresie logistyki redukcji odpadów. Pasjonuje się zarządzaniem łańcuchem dostaw specjalizując się w innowacyjnym rozwiązywaniu problematyki z obszaru zakupów, logistyki,  wdrażania systemów informacyjnych, projektowania magazynów, przepływów i controlingu.

Komardin_Artiom_400
Artiom Komardin
Sense Monitoring sp. z o.o.
Wiceprezes

Inżynier budownictwa z pełnym zakresem uprawnień do projektowania i kierowania robotami budowlanymi. Jest absolwentem Politechniki Krakowskiej w specjalności Teoria Konstrukcji Inżynierskich oraz UJF Grenoble. Karierę zawodową rozpoczynał od projektowania kominów przemysłowych by następnie realizować się w zarządzaniu procesem budowy budynków wielkopowierzchniowych i urządzeń ochrony środowiska. Pracował dla Projchłod, CH2M, Skalski Group, Alstom oraz General Electric. Autor kilkudziesięciu ekspertyz budowlanych.

Jacek Liber
HONEYWELL

Senior Business Consultant Honeywell Workflow Solutions

Absolwent MBA i podyplomowych studiów Zarządzania Łańcuchem Dostaw w SGH. Od roku 2000 pracował w firmach dostarczających systemy auto-id i inne rozwiązania dla magazynów i produkcji (WMS). W latach 2010 – 2015 uczestniczył czynnie w obradach Rady Systemu GS1. W firmie Honeywell (od roku 2015) odpowiedzialny jest za rozwiązania wspierające procesy logistyczne i produkcyjne w obszarze Europy Wschodniej i Rosji. Głównym elementem jego pracy jest przygotowywanie rekomendacji dotyczących optymalizacji i usprawnienia procesów magazynowych, dobór właściwych rozwiązań a także szacowanie korzyści wynikających z wdrożenia tych usprawnień. Swoje doświadczenie zawdzięcza solidnej podstawie teoretycznej, ale przede wszystkim praktycznej wiedzy wyniesionej z licznych audytów i wizyt w magazynach i centrach dystrybucyjnych w Polsce i w całej Europie Wschodniej.

Andrzej Michalski
SSI SCHÄFER
Dyrektor Sprzedaży Systemów Automatycznych

Andrzej Michalski ukończył Politechnikę Poznańską na kierunku Automatyka i Robotyka.
Od dwudziestu lat pracuje w branży automatyzacji procesów logistycznych. W tym czasie brał udział w projektowaniu i realizacji wielu magazynów za granicą oraz w Polsce.
Obecnie Dyrektor Sprzedaży Systemów Automatycznych w firmie SSI SCHÄFER.

Dariusz Minda
CIECH S.A.
Transport manager

Menedżer z ponad 15-letnim doświadczeniem w zarządzaniu produkcją i logistyką w dużych firmach produkcyjnych. Przez większość swojej kariery zawodowej związany z branżą chemiczną, a od lipca 2017 roku związany z Grupą Ciech, gdzie odpowiada za transport drogowy. Absolwent Wydziału Chemii Politechniki Radomskiej oraz studiów MBA na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.

Piotr Olechowski
Coca-Cola HBC Polska
Dyrektor ds. Logistyki Operacyjnej Logistycznej

Absolwent Wydziału Elektrycznego na Politechnice Warszawskiej specjalizacja Sprzęt i Oprogramowanie Systemów Pomiarowych. Od 14 lat pracuje w firmie Coca Cola HBC Polska i do tej pory pełnił miedzy innymi następujące role: Szef Dystrybucji działu Vending, Szef ds. Sprzętu Chłodniczego w Regionie Centralnym, Dyrektor Operacyjny ds. Sprzętu Chłodniczego. Obecnie w nowej roli od stycznia tego roku na stanowisku Dyrektora ds. Logistyki Operacyjnej.

Przemysław Piętak
HUB Logistics Sp. z o. o.
CEO

Przemysław Piętak posiada 15-letnie doświadczenie zawodowe w obszarze logistyki i łańcucha dostaw. Specjalizuje się w rozwiązywaniu strategicznych wyzwań w sieci dostaw na rynku polskim oraz krajów Europy Wschodniej. Pracował m.in. dla Grupy Żywiec / Heineken oraz w firmie doradczej Roland Berger Strategy Consultants, a przez poprzednie 9 lat w CEVA Logistics, jednej z największych globalnych firm z branży logistycznej, gdzie odpowiadał za rozwój biznesu w 7 krajach Europy Centralnej i Wschodniej. Obecnie jako CEO w HUB logistics, zarządza rozwojem trzech linii biznesowych: magazynowania i outsourcingu logistyki wewnętrznej, transportu i spedycji oraz konsultingu w zakresie łańcucha dostaw.

Rafał Piłat
T-Systems Polska

Od kilkunastu lat związany z branżą nowych technologii, gdzie na styku telekomunikacji i IT współpracuje z firmami z sektora TSL. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywał min w Orange Polska i Finder SA, gdzie był odpowiedzialny za współpracę z kluczowymi klientami z sektora logistycznego. Obecnie współpracuje z T-Systems Polska, gdzie jest odpowiedzialny za sprzedaż i wdrażanie rozwiązań IT pozwalających na digitalizację oraz automatyzację procesów logistycznych.

trendownia-rusak-tomasz-400
Tomasz Rusak
RUSAK BUSINESS SERVICES

Prezes Zarządu

Prezes Zarządu w Rusak Business Servicesfinansista, absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, Lunds Universitet w Szwecji, a także Gerhard-Mercator-Universität w Duisburgu w Niemczech (obecnie: Universität Duisburg-Essen). Ukończył również program Association of Chartered Certified Accountants (ACCA). Tomasz Rusak jest managerem z wieloletnim doświadczeniem w zarządzaniu finansami największych spółek na rynku nieruchomości w Polsce. Pełnił funkcje dyrektora finansowego w takich firmach, jak Atlas Management Company (Poland), ORCO Property Group w Polsce oraz Hochtief Development Poland. Był również konsultantem w międzynarodowych firmach doradczych Deloitte oraz Andersen Business Consulting. W RBS skupia się na dynamicznym rozwoju firmy eksperckiej, której profesjonalizm i doświadczenie pozwalają tworzyć partnerskie relacje biznesowe z największymi polskimi i międzynarodowymi kontrahentami.

Mikołaj Ruta
WDX S.A.
Engineer 4.0 - Manager 4.0

Dzięki inteligentnym technologiom biznes może się rozwijać. Rozwój ten jest bardzo dynamiczny, więc jeśli nie chce się zostać w tyle za konkurencją, należy nieustannie podążać za trendami oraz nowymi rozwiązaniami oraz technologiami.

Mikołaj Ruta jest twórcą wielu wynalazków chronionych prawem patentowym i nagradzanych w licznych konkursach. Ukończył AGH, ma wieloletnie doświadczenie we wdrażaniu projektów badawczo rozwojowych w obszarach INDUSTY 4.0. tj. automatyzacja, optymalizacja procesów produkcyjnych wraz z obszarami kompletnego łańcucha dostaw.

Posiada rzadko spotykane połączenie wiedzy oraz doświadczenia biznesowo-inżynierskiego, co pozwala na szybką i trafną diagnozę zagadnień na styku tych dyscyplin.

Motto: Wizja bez implementacji to halucynacja.

Karolina Salamon
Studentka UE w Katowicach

Studentka drugiego roku Logistyki studiów drugiego stopnia na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Ukończyła studia licencjackie na kierunku International Business prowadzonym w języku angielskim z wyróżnieniem, znajdując się w gronie 1% najlepszych absolwentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach kończących studia w roku akademickim 2016/2017. Otrzymała wyróżnienie drugiego stopnia w konkursie na najlepszą pracę licencjacką na kierunku International Business w roku 2017. Tytuł pracy „How from dictatorship create a team?”. Od 2011 roku stypendystka Fundacji Rozwoju Przyszłości Grupy Żywiec oraz od 2015 otrzymuje stypendium Rektora dla najlepszych studentów na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Lider wyróżnionego zespołu w kategorii Supply Chain Young Designer na 17 Gali Logistyki, Transportu i Produkcji za projekt „Kompleksowy kalkulator kosztów transportu drogowego dla firmy CIECH SA”.

Laureatka programu TopYoung100, prowadzonego przez Polskie Stowarzyszenie Menedżerów Logistyki i Zakupów pod patronatem Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Piotr Sienkiewicz
Rusak Business Services
Business Development Director

Piotr Sienkiewicz posiada blisko 27-letnie doświadczenie w usługach celnych. Pracował dla największych polskich i zagranicznych brokerów celnych głównie na terenie Polski i Niemiec.  Przez 17 lat związany ze spółką  JAS-FBG, gdzie przez osiem lat pełnił funkcję Dyrektora Agencji Celnej zarządzając ponad 300 pracownikami w całym kraju. Zanim przeszedł do firmy JAS-FBG był pracownikiem administracji celnej gdzie odpowiadał między innymi za audyt wewnętrzny w Izbie Celnej w Warszawie. W latach 2015 – 2016 zajmował stanowisko Wiceprzewodniczącego Komisji ds. Ceł, Polskiej Izby Spedycji i Logistyki. Od lutego 2018 roku Piotr Sienkiewicz zajmuje stanowisko Business Development Director w Rusak Business Services. Do zadań Dyrektora należy między innymi rozwój współpracy z kluczowymi klientami oraz formalizacja i standaryzacja procesów obsługi partnerów biznesowych.  Jest on odpowiedzialny również za firmowe systemy szkoleń oraz rozwój sieci placówek w Polsce i zagranicą.

Paweł Sikora
Procter & Gamble
Central Europe Customer Service Leader

Specjalista do spraw obsługi klienta i  zarządzania procesami. Osoba otwarta na zmiany i innowacje. Od 7 lat w Procter & Gamble, gdzie zarządza i optymalizuje procesy biznesowe. Do tej pory pełnił między innymi następujące role:
•         Supply & Initiative Planning Manager for Olay, Old Spice, Secret, Camay, Safeguard for CE
•         Market Initiative Leader for Gillette and Venus for CE
•         CE Customization Planning & Artwork Leader
•         CE Customer Service Leader

Zainteresowania prywatne to IWS – Integrated work system oraz książki, podróże i sport.

Konrad Szczukiewicz
ShelfWise

Współzałożyciel oraz członek zarządu ShelfWise, firmy specjalizującej się w rozpoznawaniu produktów na półkach sklepowych dla branży FMCG. Wykorzystując sztuczną inteligencję oraz machine learning, usprawnia i automatyzuje pracę przedstawicieli handlowych producentów oraz umożliwia monitorowanie produktów na półkach sklepowych. Długofalowym celem ShelfWise jest stworzenie sklepu przyszłości, w którym zakupy będą polegały na zasadzie „grab&go”  – czyli „weź produkt i wyjdź ze sklepu”. Bez kolejek, bez kasy, bez wykładania zakupów. Absolwent paryskiej Sorbony oraz studiów MBA na Paryskiej Szkole Biznesowej. Pracował dla wielu międzynarodowych korporacji we Francji, Belgii oraz USA.

Anna Świątek
Studentka UE w Poznaniu

Studentka 1-go roku studiów magisterskich na kierunku Finanse i Rachunkowość Przedsiębiorstw na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Pierwszy stopień studiów ukończyła na kierunku Zarządzanie, specjalność Logistyka Krajowa i Międzynarodowa. W ramach aktywności studenckiej tworzyła wiele projektów z dziedziny logistyki i finansów. W każdy projekt wkłada 100% energii i zaangażowania, lubi podejmować nowe wyzwania i stawiać sobie coraz wyższe cele. Dodatkowo jest członkiem chóru Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, a ze sceną jako wokalistka związana jest już ponad 10 lat. Ceni sobie pracę z ludźmi, a także czas spędzony na podróżach i aktywności sportowej.

Laureatka programu TopYoung100, prowadzonego przez Polskie Stowarzyszenie Menedżerów Logistyki i Zakupów pod patronatem Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Piotr Wąs
SpaceFactory Holding
Dyrektor Zarządzający

Ekspert rynku nieruchomości komercyjnych z 20-letnim  doświadczeniem zawodowym, zdobytym w krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Doświadczenie zawodowe Piotra obejmuje m.in.: szereg projektów doradczych świadczonych na rzecz użytkowników nieruchomości i inwestorów korporacyjnych, tworzenie i realizację biznesplanów, wynajem nieruchomości komercyjnych, analizy zyskowności inwestycji, realizacje inwestycji nieruchomościowych, opiniowanie projektów inwestycyjnych, pozyskiwanie terenów inwestycyjnych, zarządzanie projektami, aktywami i przedsiębiorstwami w krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Piotr przyczynił się do realizacji projektów nieruchomościowych o łącznej powierzchni użytkowej budynków wynoszącej ponad 1,5 mln m2Przed SpaceFactory zajmował stanowiska: Leasing and Development Director (Poland) w P3 Logistic Parks, CEE Leasing Director i Członek Zarządu w licznych spółkach celowych Parkridge CEE, Leasing Manager w ProLogis, Leasing Director na Europę Środkową w Parkridge CE Developments i Senior Property Consultant w DTZ. Ukończył Stosunki Międzynarodowe (Specjalizacja Ekonomiczna) na Uniwersytecie Warszawskim, posiada tytuły: MRICS (nadany przez Royal Institution of Chartered Surveyors, UK) oraz CCIM (nadany przez CCIM Institute, USA).

Lucyna Zaborowska-Princ
Raben Logistics Polska
Dyrektor Logistyki Kontraktowej

Dyrektor Logistyki Kontraktowej w Raben Logistics Polska. Odpowiada za operacje magazynowe oraz usługi dodane w największym oddziale Logistyki Kontraktowej firmy Raben zlokalizowanym w regionie Poznania. Posiada długoletnie doświadczenie zarządzania różnymi obszarami w międzynarodowej korporacji producenta kosmetyków. Jej główne obszary zainteresowań obejmują komunikację oraz współpracę nastawioną na efektywność i optymalizację całego łańcucha dostaw. Od początku kariery zdobywała doświadczenia zawodowe inicjując i prowadząc innowacyjne projekty logistyczne, w tym m.in.: wdrożenie jednego z pierwszych międzynarodowych hub’ów logistycznych w Europie, współdzielenie łańcucha dostaw, rozwój modelu współpracy logistycznej z klientami, czy koncepcja segmentacji biznesowej.
Reprezentuje firmę Raben Logistics Polska na forum ECR Polska. Posiada tytuł certyfikowanego logistyka European Logistics Association oraz certyfikat PMI Project Management Professional z zakresu zarządzania projektami.