Trendownia adresowana jest do menedżerów i dyrektorów, którzy odpowiedzialni są w firmach za obszar produkcji lub logistyki. Trendownia to również doskonałe miejsce dla wielu członków zarządów, którzy w swoich decyzjach chcą uwzględniać najnowsze trendy w gospodarce. Zamiarem organizatorów jest omówienie najbardziej aktualnych trendów w gronie ekspertów.
Staramy się oddać głos przedstawicielom firm oraz świata nauki, którzy na co dzień sięgają po najnowsze trendy lub sami je wyznaczają. Trendy w produkcji i logistyce, widziane okiem praktykujących ekspertów z danych dziedzin, są więc tematem przewodnim konferencji.
Trendownia to między innymi integracja środowiska menedżerów logistyki i produkcji. Dwa dni wykładów, część ekspozycyjna, uroczysta kolacja, bankiet oraz konkursy, sprzyjają atmosferze nawiązywania nowych kontaktów oraz podtrzymywania starych dobrych przyjaźni.
Prof. dr hab. Wojciech Paprocki – profesor nauk ekonomicznych, od 1979 r. pracownik Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Zainteresowania badawcze dotyczą funkcjonowania podmiotów reprezentujących stronę popytową oraz podażową na rynku, ze szczególnym uwzględnieniem możliwości, barier i skutków implementacji technologii cyfrowych. Był aktywnym top-managerem w przedsiębiorstwach w Polsce i za granicą. Jest cenionym wykładowcą akademickim i doradcą biznesowym.
Profesor UAM dr hab. Maciej Błaszak. Kognitywista. Z wykształcenia biolog i filozof, pracownik Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zainteresowania: zastosowania kognitywistyki i psychologii poznawczej w badaniach zachowań rynkowych. Prowadzi szkolenia dla policjantów i wyższej kadry menedżerskiej.
Prezydent Miasta Torunia od 2002 r. W latach 1994-1998 i 1998-2002 był radnym Rady Miasta Torunia. Absolwent geografii na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika. Ma 72 lata.
Za jego kadencji w Toruniu zostało zrealizowanych wiele ważnych inwestycji, m.in.: most gen. Elżbiety Zawackiej, hala sportowo-widowiskowa Arena Toruń, Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki z sala koncertową na 880 miejsc, Centrum Sztuki Współczesnej, stadion żużlowy Motoarena, Przystań Toruń oraz kompleks Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy i Międzynarodowego Centrum Spotkań Młodzieży. Zmodernizowano większość układu drogowego w mieście. Powstała m.in. Trasa Władysława Raczkiewicza z wiaduktem, rondo turbinowe bpa Chrapka, zbudowano lub przebudowano kilkaset ulic (m.in. Łódzka, Polna, Curie-Skłodowskiej, Turystyczna, Wielki Rów, Dąbrowskiego) i dziesiątki mniejszych uliczek osiedlowych. Powstały całkowicie nowe osiedla mieszkaniowe z budynkami komunalnymi i TTBS – w rejonie ul. Olsztyńskiej, na tzw. osiedlu Jar i Glinki. W ramach projektu BiT City zmodernizowana została sieć tramwajowa i autobusowa. Przebudowano torowiska i platformy przesiadkowe, powstały przystanki z elektronicznym systemem informacji pasażerskiej, wymieniono tabor, ruszyła nowa linia tramwajowa na osiedle Bielany (w budowie jest kolejna w północnej części miasta). Zrewitalizowano dworzec kolejowy Toruń Główny i otoczenie dworca Toruń Miasto. Remont lub rozbudowę przeszły niemal wszystkie miejskie szkoły, przedszkola i żłobki. Powstały dziesiątki boisk i siłowni plenerowych. Przy udziale funduszy unijnych prowadzony jest wieloletni program odnowy zabytków „Toruńska Starówka – ochrona i konserwacja dziedzictwa kulturowego UNESCO”. Dzięki licznym działaniom promocyjnym Toruń stał się jednym z najchętniej odwiedzanych przez turystów miast w Polsce.
Za swoje dokonania prezydent Torunia był wielokrotnie doceniany w prestiżowych rankingach (m.in. Forbesa) jako znakomity samorządowiec i menedżer, skutecznie zabiegający o środki unijne dla miasta.
Lider dawnej firmy Promexim, który pełnił bardzo ważną rolę w tej firmie. Jest także założycielem i prezesem firmy Frans Maas Polska, którą kierował i zarządzał przez wiele lat, aż do momentu, gdy firma została przejęta przez DFDS. Po tym wydarzeniu został założycielem i prezesem firmy Diera, która kontynuuje tradycję firmy Promexim. W ten sposób wniósł swoje wieloletnie doświadczenie i wiedzę z dziedziny logistyki i transportu do nowego przedsięwzięcia i kontynuuje prowadzenie biznesu w sposób, który odpowiada wartościom i filozofii jej właściciela.