PROGRAM 2017

Trendownia 2017 - Szczegółowy program konferencji

Dzień 1
trendownia-2017-register
Rejestracja
60 minut
recepcja
trendownia-welcome
Powitanie i rozpoczęcie konferencji
15 minut
sala główna
trendownia-rutkowski-krzysztof-400
Prof. dr hab. Krzysztof Rutkowski
SZKOŁA GŁÓWNA HANDLOWA – KATEDRA LOGISTYKI
Streszczenie

W poszukiwaniu nowych źródeł przewagi konkurencyjnej.

45 minut
sala główna
trendownia-juraszek-rafal-400
Rafał Juraszek
PRATT & WHITNEY

PROCUREMENT DIRECTOR
Streszczenie

Jak współpracować i godzić na pozór sprzeczne interesy?
Sztuka łączenia dostawców – często konkurentów we wspólne modele biznesowe. Integracja IT na poziomie globalnym. Jak mobilizować różne dywizje firmy tak, aby działały jak jeden organizm?

30 minut
sala główna
trendownia-bzowski-piotr_400
Piotr Bzowski
P3 LOGISTIC PARKS
Streszczenie

Jak będą wyglądały magazyny przyszłości? Czy coraz większa świadomość ekologiczna wpłynie na projektowanie magazynów? Czy wielopoziomowe obiekty logistyczne są koniecznością już dziś.  Opowie o tym Piotr Bzowski, Leasing & Development Director P3 Logistic Parks w Polsce.

30 minut
sala główna
trendownia-coffee-break
Przerwa kawowa
30 minut
teren hotelu
trendownia-liber-jacek-400
Jacek Liber
HONEYWELL – SENIOR BUSINESS CONSULTANT HONEYWELL WORKFLOW SOLUTIONS
Streszczenie

Wyzwania logistyki w obliczu zmiennych preferencji konsumentów.
Zachowania konsumentów w dzisiejszych czasach mają ogromny wpływ na sposób organizacji logistyki w sieciach sprzedaży detalicznej. Firmy, które chcą się utrzymać na rynku, muszą poszukiwać rozwiązań, umożliwiających dostosowanie się do tych zmian i pozwalających sprostać wyzwaniom (np. konieczność wdrażania strategii omni-channel), które z tych zmian wynikają. Firma Honeywell od wielu lat pomaga swoim klientom rozwiązywać problemy w obszarze logistyki, dopasowując ofertę swoich rozwiązań do ich bieżących wymagań. Wspólnie z Klientami usprawniamy ich procesy logistyczne i oferujemy nowoczesne i sprawdzone rozwiązania (np. systemy sterowane głosowo), maksymalnie upraszczające ich realizację. Dzięki nim, każdego roku, tysiące zadowolonych Klientów uzyskują oszczędności rzędu miliardów dolarów i przede wszystkim, czego nie sposób oszacować w sposób wymierny, wysoki poziom satysfakcji odbiorców z jakości oferowanych usług.

30 minut
sala główna
trendownia-szelerski-leszek-400
Leszek Szelerski
LAFARGEHOLCIM – SUPPLY CHAIN DIRECTOR
Streszczenie

To cytat z Gandhiego, który powinien kierować nowoczesnym menedżerem SCM.
Menedżer SCM powinien być jak dobry napastnik, nie czekać aż piłka do niego doleci tylko być zawsze o krok przed obrońcami. Powinien kreować zmiany i w żadnym wypadku nie powinien się ich bać. Jeśli chcemy mieć dobre koszty i utrzymywać dostawców (przewoźników) w szczycie sezonu musimy im zaproponować IVO – Individual Value Offer” i musi to być oferta poza-finansowa. Musimy się odróżnić od konkurencji, Inaczej w szczycie sezonu w wypadku braku dostawców rozpocznie się wojna cenowa, która wpłynie negatywnie na koszty i na serwis. Opowiem o najnowszych trendach, które wymusza na nas digitalizacja, jakich menedżerów i pracowników potrzebują dziś firmy, jak LH projektuje swoje IVO i jak je wdraża z wybranymi dostawcami…

30 minut
sala główna
trendownia-opoka-adam-400
Adam Opoka
VIVE TRANSPORT – DYREKTOR OPERACYJNY
Streszczenie

BDF sposobem na transport i magazynowanie w połączeniu z klastrem transportowym.
Podczas konferencji przedstawimy Państwu środek transportu nowoczesnej logistyki, jakim jest nadwozie wymienne typu BDF oraz możliwości optymalizacyjne wynikające z jego zastosowania w łańcuchu dostaw. Ważnym elementem całego przedsięwzięcia jest stworzona przez firmę koncepcja klastra, która w efektywny sposób wpływa na poprawę świadczonych usług.

30 minut
sala główna
trendownia-dubina-lukasz-400
Łukasz Dubina
RABEN LOGISTICS POLSKA
Streszczenie

Jak skrócić czas przygotowania promocji?
Czas na fizyczne przygotowanie promocji, od finalnej akceptacji do pojawienia się towaru na półce, ulega skrócaniu w perspektywie ostatnich lat. Operator logistyczny świadcząc usługi co-packingowe wpływa na przyśpieszenie standardowego cyklu. Jego zakres usług i kompetencje związane z przygotowaniem towaru są coraz szersze i znacząco usprawniają cały proces. Na wybranych przykładach prelegent przedstawi ostatnie projekty Raben Logistics Polska wpisujące się trend zmian.

30 minut
sala główna
trendownia-dinner
Przerwa obiadowa
60 minut
restauracja konferencyjna
trendownia-papaj-tomasz-400
Tomasz Papaj
COPA-DATA
Streszczenie

Nowoczesna, elastyczna, zorientowana na rozwiązania rodzina oprogramowania wspomagającego proces produkcji oraz zarządzanie.
COPA-DATA jest światowym specjalistą i liderem innowacji w zakresie oprogramowania HMI/SCADA oraz dynamicznego raportowania. Opracowała oprogramowanie nadzorujące i kontrolujące przebieg procesu produkcyjnego: zenon, które od ponad 25 lat umożliwia automatyzację, sterowanie, wizualizację i raportowanie w przedsiębiorstwach działających w branżach, jak np.: spożywcza, farmaceutyczna, chemiczna, samochodowa, automatyka magazynowa, automatyka budynkowa, budowa maszyn oraz energetyczna.

30 minut
sala główna
trendownia-wyroslawski-dariusz-400
Dariusz Wyrosławski
BUNGE POLSKA – DYREKTOR DS. SYSTEMÓW INFORMATYCZNYCH
Streszczenie

Zaufanie – Kontrola, Prywatność – Bezpieczeństwo, Odpowiedzialność – szkic z  przykładami.
Czy biznes w sieci jest bezpieczny? Tak … albo nie, ale skąd to wiemy? A może jest bezpieczny, ale do czasu, gdy ktoś wyprowadzi nas z błędu? Jaki może być tego koszt?  „Miękkie”, ludzkie aspekty bezpieczeństwa biznesu w sieci są dzisiaj nie mniej ważne od „twardych”, software’owych i hardware’owych oraz  komunikacyjnych elementów. Wiedzą to wszyscy ale co w związku z tym? Matryca Zaufania versus Kontrola, Prywatność versus Bezpieczeństwo, funkcje Odpowiedzialności.  Auto-ataki, „Big Brother”, „Bad Eye”.

30 minut
sala główna
trendownia-panczyk-rafal-400
Rafał Pańczyk
STILL POLSKA SP. Z O. O.
Streszczenie

Jak zwiększyć efektywność kompletacji nawet o 30 procent?
Automatyzacja transportu wewnętrznego to jeden z głównych trendów w logistyce. Pozwala zwiększać wydajność i bezpieczeństwo pracy. Dotyczy ona jednak na razie głównie powtarzalnych procesów i wymaga sporych nakładów inwestycyjnych. Co zrobić w przypadku produktów niejednorodnych i nie spaletyzowanych, których kompletacji nie da się w prosty sposób zautomatyzować? Rozwiązaniem jest inteligentne połączenie człowieka z maszyną. Dzięki nowatorskiej konstrukcji wózek iGo neo CX towarzyszy osobie kompletującej na każdym kroku podczas pracy, samodzielnie podjeżdżając pod odpowiednie gniazdo i omijając przeszkody. Dzięki temu operator może się całkowicie skupić na kompletacji bez potrzeby operowania wózkiem. Rozwiązanie zdobyło szereg wyróżnień branżowych, w tym nagrodę główną w konkursie „Najlepszy produkt dla logistyki, transportu i produkcji 2016”.

30 minut
sala główna
trendownia-coffee-break
Przerwa kawowa
30 minut
teren hotelu
trendownia-blaszak-maciej-400
Prof. UAM dr hab. Maciej Błaszak
UNIWERSYTET ADAMA MICKIEWICZA – INSTYTUT FILOZOFII
Streszczenie

Pracując w warunkach silnej presji czasowej, menadżer wykazuje jednak silną skłonność do upraszczania rzeczywistości, w której wiedza, kompetencje i potrzeby jego pracowników oraz jego klientów zaczynają wyglądać na homogenne. Dla zapracowanego kierownika wszyscy tak samo myślą, to samo potrafią i tego samego chcą. Różnorodność zespołu może, ale nie musi być zaletą. Nawet przysłowia ludowe nie są w tej materii zgodne („Co dwie głowy to nie jedna” vs. „Gdzie kucharek sześć…”). Własność produktu w zadaniach łącznych opiera się na wykluczeniu, a więc nie sposób odtworzyć przepisu na ten produkt drogą odwrotnej inżynierii (np. przepisu na Coca-colę). Wykład zaproponuje poznawcze profile menadżera i lidera dla zadań łącznych i rozłącznych.

60 minut
sala główna
trendownia-pieriegud-jana-400
Prof. SGH dr hab.
Jana Pieriegud
Debata Trendowni 2017
Megatrendy – buzzword czy narzędzie strategiczne dla firmy?

Debatę prowadzi:

Prof. SGH dr hab. Jana Pieriegud

SZKOŁA GŁÓWNA HANDLOWA – KATEDRA TRANSPORTU

Streszczenie

Od czasu opublikowania w 1982 r. 10 megatrendów zidentyfikowanych przez Johna Naisbitta ukazało się setki różnego rodzaju raportów poświęconych przyszłości. Na początku każdego roku dla poszczególnych branż publikowane są trendy uważane za kluczowe na bieżący rok. Czy obserwacja megatrendów oraz trendów pozwala na wczesne wychwycenie sygnałów płynących z rynku? Czy można je wykorzystać do budowania strategii rozwoju firm oraz projektowania nowych usług?

Goście naszej tegorocznej debaty:

trendownia-juraszek-rafal-400
Rafał Juraszek

Procurement Director
PRATT & WHITNEY
trendownia-piatkowska-katarzyna-400
Katarzyna Piątkowska
Dyrektor ds. Zintegrowanego Działu Łańcucha Dostaw
Coca-Cola HBC
trendownia-pierzak-piotr-400
Piotr Pierzak

Sourcing & Project Senior Manager
PHILIPS
trendownia-szelerski-leszek-400
Leszek Szelerski

Supply Chain Director
LAFARGEHOLCIM

Zapraszamy do debaty. Adam Błuś i Marek Jędra

60 minut
sala główna
trendownia-coffee-break
Przerwa przed bankietem
90 minut
teren hotelu
trendownia-bankiet
Uroczysta kolacja połączona z konkursem oraz bankietem.

Wspólna kolacja oraz uroczysty bankiet dla wszystkich uczestników Trendowni.
W trakcie kolacji konkurs z atrakcyjnymi nagrodami.

5 godzin
sala bankietowa
Dzień 2
trendownia-paprocki-wojciech-400
Prof. dr hab. Wojciech Paprocki
SZKOŁA GŁÓWNA HANDLOWA – KATEDRA TRANSPORTU
Streszczenie
30 minut
sala główna
trendownia-krawczyk-jaroslaw-400
Jarosław Krawczyk
Theusled
Streszczenie

Krótka historia o grupie oświeconych LEDowymi oprawami zapaleńców, którzy postanowili przyłączyć się do kolejnej rewolucji przemysłowej.

30 minut
sala główna
trendownia-jedra-marek-400
Marek Jędra
Quantum software – Wiceprezes Zarządu
Streszczenie

Transparentność na niby, nadmiar poznawczy, ExO, ekonomia oparta na czasownikach oraz hodowla bioróżnorodności.
Zaawansowane technologie oraz błyskawiczna dystrybucja informacji to dzisiaj podstawa funkcjonowania większości przedsiębiorstw. Z jednej strony nowoczesne narzędzia zmniejszają barierę wejścia dla małych graczy, z drugiej pozwalają na powstawanie niewyobrażalnych rozmiarów organizacji, które zajmują szereg nisz, zarezerwowanych wcześniej dla wielu różnych specjalizacji. Poziom konkurencyjności, którego podstawę stanowi wysoka technologia, przenosi się na niespotykany dotąd poziom. Czy w dobie konkurowania na zettabajty firmy zaczną poświęcać więcej uwagi unikalnym wartościom  człowieka? Czy pracownik w organizacji może okazać się ważniejszym od technologii elementem w budowaniu przyszłych strategii rynkowych? Czy samoistnie dostrajające się zespoły ludzkie, to wszystko, czego możemy oczekiwać od bioróżnorodności?

30 minut
sala główna
trendownia-coffee-break
Przerwa kawowa
45 minut
teren hotelu
trendownia-dondziak-patryk-400
Patryk Dondziak
Zebra Technologies – CHANNEL ACCOUNT MANAGER
Streszczenie

Jak można wykorzystać nowoczesne algorytmy do optymalizacji przestrzeni załadunkowej? Czy komputer przenośny może podać wymiary przesyłki w kilka sekund? Okulary zamiast komputera mobilnego – przyszłość czy może już teraźniejszość? Na te oraz inne pytania postaram się odpowiedzieć podczas mojej prezentacji. Zapraszam na wycieczkę do świata mobilnych innowacji!

30 minut
sala główna
trendownia-pierzak-piotr-400
Piotr Pierzak
PHILIPS – SOURCING & PROJECT SENIOR MANAGER
Streszczenie

Obecna transformacja procesów w łańcuchu dostaw wspierana przez rozwiązania informatyczne, kształtuje przewagę konkurencyjną przedsiębiorstw. Bitcoin oraz wywodząca się technologia Blockchain, może stać się graczem na rynku nowego kształtu wymiany informacji między odbiorcami. Podczas naszego spotkania,  postaram się zarysować możliwości oraz zagrożenia jakie Blockchain niesie za sobą. Wyzwania oraz adaptacja rynku, kluczowe obszary zmian.

30 minut
sala główna
trendownia-ploszajski-piotr-400
Prof. dr hab. Piotr Płoszajski
SZKOŁA GŁÓWNA HANDLOWA – KATEDRA TEORII ZARZĄDZANIA
Streszczenie

Firmy i ludzie w świecie nowych oczywistości i krytycznej paranoi Salvadora Dali.
Przyspiesza IV Rewolucja Przemysłowa, wymagając transformacji całego systemu produkcji, zarządzania i rządzenia. Biznes staje się zupełnie innym sportem. Technologia wymusi zmianę metod marketingowych, struktur i procesów organizacyjnych, pojęcia konkurencji, zarządzania ludźmi i głównych metafor organizacyjnych. Wpłynie też radykalnie na życie ludzi: ich relacje, kryteria wyborów życiowych i mechanizmy na rynku pracy. Czego powinniśmy dziś uczyć nasze dzieci, studentów i współpracowników? Angela Ahrendts, Senior VP, Apple, napisała o tym list do swoich córek. Jej główne zalecenia: czytajcie sygnały, trzymajcie się swoich zasad i nigdy nie cofajcie się więcej, niż trzeba. Zasługują one na uwagę i dyskusję.  Ile w tym procesie będzie ciągłości, a ile koniecznej zmiany założeń poznawczych i tego, co do tej pory uważaliśmy za „oczywiste”? Czy i jak można w ogóle kwestionować oczywistości?! Co by dzisiaj radził mistrz kreatywnej rebelii Salvadore Dali swoim dzieciom, gdyby je miał?

60 minut
sala główna
trendownia-dinner
Obiad kończący Trendownię.

Obiad i pożegnanie z uczestnikami konferencji.

45 minut
restauracja konferencyjna
SZUKAJ NA STRONIE
ODWIEDŹ NAS NA FB
FAQ

Trendownia adresowana jest do menedżerów i dyrektorów, którzy odpowiedzialni są w firmach za obszar produkcji lub logistyki. Trendownia to również doskonałe miejsce dla wielu członków zarządów, którzy w swoich decyzjach chcą uwzględniać najnowsze trendy w gospodarce. Zamiarem organizatorów jest omówienie najbardziej aktualnych trendów w gronie ekspertów.

Staramy się oddać głos przedstawicielom firm oraz świata nauki, którzy na co dzień sięgają po najnowsze trendy lub sami je wyznaczają. Trendy w produkcji i logistyce, widziane okiem praktykujących ekspertów z danych dziedzin, są więc tematem przewodnim konferencji.

O wynikach firm decyduje dzisiaj umiejętność  błyskawicznego dotarcia do ważnych informacji oraz szybkość  ich wykorzystania. Choć może się wydawać że internet ułatwia nam to zadanie, w praktyce często bywa inaczej. Nadmiar informacji oraz chroniczny brak czasu, odsuwa w bliżej nieokreśloną przyszłość poszukiwania i selekcję wiedzy, która już jutro może stanowić o naszym istnieniu. Trendownia daje dostęp do skomasowanej porcji wiedzy.

W trakcie 10 edycji Forum Praktyków Logistyki, uczestnicy najbardziej doceniali informacje o bieżących kierunkach rozwoju branży. Postanowiliśmy więc położyć jeszcze większy nacisk na tendencje branżowe. Skoro o trendach rozmawiamy od dawna, a teraz jeszcze intensywniej, nazwaliśmy rzeczy po imieniu. Przy okazji udało nam się sięgnąć po nazwę wyraźnie dopasowaną do profilu konferencji. Po trzech edycjach Trendowni wiemy, że decyzja była słuszna.

To dosyć naturalne połączenie, ponieważ współczesne sieci dostaw to zaawansowana sztuka współpracy wszystkich uczestników. Logistycy, patrząc na tendencje jakie mają miejsce w firmach produkcyjnych, mogą szybciej i efektywniej planować ewentualne zmiany. Producenci, obserwując trendy w logistyce, również mogą myśleć o ewentualnej ewolucji z odpowiednim wyprzedzeniem.

Trendownia to między innymi integracja środowiska menedżerów logistyki i produkcji. Dwa dni wykładów, część ekspozycyjna, uroczysta kolacja, bankiet oraz konkursy, sprzyjają atmosferze nawiązywania nowych kontaktów oraz podtrzymywania starych dobrych przyjaźni.

trendownia-logo-2017-white-200
© Trendownia 2017
Krzysztof Trześniewski
Krzysztof Trześniewski
PREZES ZARZĄDU
DIERA

Lider dawnej firmy Promexim, który pełnił bardzo ważną rolę w tej firmie. Jest także założycielem i prezesem firmy Frans Maas Polska, którą kierował i zarządzał przez wiele lat, aż do momentu, gdy firma została przejęta przez DFDS. Po tym wydarzeniu został założycielem i prezesem firmy Diera, która kontynuuje tradycję firmy Promexim. W ten sposób wniósł swoje wieloletnie doświadczenie i wiedzę z dziedziny logistyki i transportu do nowego przedsięwzięcia i kontynuuje prowadzenie biznesu w sposób, który odpowiada wartościom i filozofii jej właściciela.

Zgody udzielam dobrowolnie i mam prawo udzieloną zgodę cofnąć w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Zostałem poinformowany o prawie żądania dostępu do moich danych, ich zmiany, usunięcia oraz ograniczenia przetwarzania. Administrator przetwarza dane zgodnie z Polityką Prywatności.