Jak dotrzymać kroku, stworzyć nową wartość i zostać trendsetterem najnowszych rozwiązań.
Każda firma może zostać kreatorem przemysłu przyszłości, przemysłu 4.0. Tylko Pierwsi, mają przywilej tworzenia trendów i kierunków rozwoju. Autor postara się przedstawić swoją wizję, pomysły oraz gotowe rozwiązania. Ma nadzieję, że staną się one dla Państwa inspiracją do rozwoju swoich produktów oraz zakładów produkcyjnych.
Panel dyskusyjny.
Proces produkcji i implementacji profesjonalnych lotniczych systemów bezzałogowych.
Nieustanny postęp w miniaturyzacji podzespołów elektronicznych w połączeniu z wydajnymi ogniwami litowo-polimerowymi doprowadził do szybkiego wzrostu udziału bezzałogowych systemów lotniczych, nie tylko względem całości branży lotniczej, lecz również branży przemysłowej. Wywodząca się z branży militarnej technologia bezzałogowych systemów lotniczych obecnie najczęściej kojarzona oraz najpowszechniej stosowana jest w celach filmowych – zarówno prywatnie, jak i zawodowo. Warto mieć jednak na uwadze, że wraz z rozwojem tych systemów, zainteresowaniem nowymi wdrożeniami oraz zaangażowaniem branż pokrewnych, które dostarczają komponenty oraz rozwijają urządzenia peryferyjne, obecność dronów będzie z każdym dniem coraz powszechniejsza.
Przemysłowy internet rzeczy dla pełnej analizy zakładu produkcyjnego.
Chcesz aby Twoja fabryka była SMART FACTORY? Chcesz aby konkurenci patrzyli z zazdrością i stawiali Twój zakład jako wzór nowoczesności? Chcesz produkować tanio, dobrze i ekologicznie? Jeśli odpowiedź TAK padła przynajmniej jeden raz, to koniecznie musisz poznać od praktycznej strony zagadnienia dotyczące Internetu Rzeczy (Internet of Things) oraz założenia Przemysłu 4.0. Prezenter przedstawi jak w oparciu o rozwiązanie zenon firmy COPA-DATA, platformę Microsoft Azure, mieć dostęp do danych w czasie rzeczywistym, bezpiecznie zarządzać nimi w chmurze, uzyskiwać rzetelne raporty by finalnie osiągać maksymalne wartości wskaźnika OEE, minimalizować koszty zużycia mediów oraz uzyskiwać produkty najwyższej jakości.
Zwinne łańcuchy dostaw z wykorzystaniem nadwozi wymiennych BDF w koncepcji klastra.
Autor przedstawi środek transportu nowoczesnej logistyki, jakim jest nadwozie wymienne typu BDF oraz możliwości optymalizacyjne wynikające z jego zastosowania w łańcuchu dostaw, ze szczególnym uwzględnieniem koncepcji klastra.
Świat technologii IT zmienia się szybko, co kilka lat zaskakując nas zwrotami i kolejnymi mega trendami. Czy podobnie wygląda sytuacja w branży logistycznej i technologiach Auto ID? Tu mogliśmy mówić raczej o powolnej ewolucji i ulepszaniu oraz poprawie efektywności zdefiniowanego wiele lat temu modelu działania. Najnowsze technologie oparte o rozwiązania, urządzenia i platformy IoT mogą stać się solidną podstawą rewolucji na tym rynku, dostarczając dane budujące lepszą widoczność wykorzystywanych zasobów oraz pozwalające na szybsze podejmowanie mądrzejszych decyzji co do ich wykorzystania. Autor zaprasza na przegląd technologii, które znajdują się już dziś w zasięgu ręki i kształtować będą sposób działania branży T&L w najbliższych latach.
Od pomysłu do efektu.
We współczesnym, zglobalizowanym Świecie, nie trudno wyobrazić sobie, że niewielkie firmy produkcyjne wykonują zlecenia dla globalnych koncernów i konsumentów znajdujących się niejednokrotnie wiele tysięcy kilometrów od miejsca produkcji. W takim modelu każdy błąd jest niezwykle kosztowny, często skutkujący wycofaniem z rynku całych partii produktów. Większość z nas uważa, że najsłabszym ogniwem procesu najczęściej jest czynnik ludzki. To my popełniamy błędy, najczęściej przez brak odpowiednich narzędzi i pełnej wiedzy o procesie. Autor opowie o technologiach, które wspierają człowieka, dając mu do ręki narzędzia pozwalające kontrolować produkcję i unikać kosztownych błędów.
Trendy w metodach identyfikacji. Biometria głosowa dostępna dla każdego.
Kiedy współczesne technologie rozwijają się w zastraszającym tempie, hasła i PIN’y twoich pracowników nie są już tak bezpieczne jak kiedyś. Niezależnie od branży jaką reprezentujesz, konieczność coraz szybszego doskonalenia zabezpieczeń dostępu do informacji, staje się obowiązkiem. Dla ewolucji naturalnej, problem ten nie jest jednak nowy. Natura wyposażyła nas w kilka unikalnych cech, którymi mocno różnimy się od siebie. Czy wyobrażasz sobie, że unikalność twojego głosu można rozpoznać w czasie rzeczywistym? Naprawdę warto zobaczyć jak to działa.
Człowiek w świecie, w którym wszystko połączone jest ze wszystkim.
Dyskusja o tym, czy roboty i sztuczna inteligencja pozbawią człowieka miejsc pracy, toczy się od niepamiętnych czasów. Tym, którzy twierdzą że to wyssane z palca mity, z pomocą przychodzą coraz to nowe dziedziny, w których człowiek znajduje zajęcie. Zwolennicy mniej kolorowych scenariuszy również dostają do rąk nowe argumenty, w postaci lawinowo rosnącej liczby nisz, zajmowanych przez coraz bardziej inteligentne maszyny. I jedni i drudzy potwierdzają jednak, że wiele aktualnych miejsc pracy znika. Zamiast stawiać pytanie „czy roboty zabiorą naszą pracę?”, znacznie bardziej sensowne wydają się być rozważania, które zawody znikną najpóźniej oraz gdzie jest miejsce człowieka w świecie pełnym coraz doskonalszych automatów.
Wspólna kolacja oraz uroczysty bankiet dla wszystkich uczestników Trendowni. W trakcie kolacji konkurs z atrakcyjny nagrodami, ufundowanymi przez Partnera strategicznego firmę P3 Logistic Parks.
Rewolucja „trzy i pół”.
Wszystkie znane nam wystąpienia Profesora, cechuje niezwykła trafność spostrzeżeń i równocześnie lekka forma przekazu. W tym roku profesor przyjeżdża na Trendownię, aby opowiedzieć o rewolucji „trzy i pół”. Zdaniem profesora, o tym, że Logistics 4.0 zostało osiągnięte, dowiemy się, kiedy rozpocznie się dyskusja o Logistics 5.0.
Intuicja podpowiada, że odpoczywa. W rzeczywistości jest inaczej – kiedy odłączamy myślenie zadaniowe, wypełniające większą część naszego dnia pracy, włącza się myślenie kreatywne realizowane dedykowaną siecią odkrytą piętnaście lat temu w ludzkim mózgu. Najnowsze techniki obrazujące przepływ informacji w układzie nerwowym człowieka pozwalają wyróżnić trzy globalne sieci neuronalne: istotności (salience network) odpowiedzialną za detekcję bezpieczeństwa, wykonawczą (central executive network) odpowiedzialną za rozwiązywanie problemów, i domyślną (default mode network), przeprowadzającą proces kreatywnej refleksji skoncentrowanej nie na świecie, lecz na człowieku: jego pamięci epizodycznej, wyobraźni, planowaniu osobistej przyszłości, czytaniu intencji innych i aksjologicznej ocenie ich działań.Wykład zaprezentuje dlaczego skuteczny biznes i życie dające satysfakcję wymagają – przynajmniej czasowego – „odklejenia się” od rzeczywistości, zawieszenia realizacji zadań i obniżenia poziomu, niezwykle kosztownej, koncentracji. Czas wolny dla człowieka nie jest czasem wolnym dla jego mózgu, który dopiero wówczas potrafi ustawić strategię własnego rozwoju osobistego.
Nowe technologie w oświetleniu:
Czy czeka nas świetlana przyszłość, czy mroki Matrixu?
Nowe technologie w oświetleniu:
Czy czeka nas świetlana przyszłość, czy mroki Matrixu?
Obiad i pożegnanie z uczestnikami konferencji.
Trendownia adresowana jest do menedżerów i dyrektorów, którzy odpowiedzialni są w firmach za obszar produkcji lub logistyki. Trendownia to również doskonałe miejsce dla wielu członków zarządów, którzy w swoich decyzjach chcą uwzględniać najnowsze trendy w gospodarce. Zamiarem organizatorów jest omówienie najbardziej aktualnych trendów w gronie ekspertów.
Staramy się oddać głos przedstawicielom firm oraz świata nauki, którzy na co dzień sięgają po najnowsze trendy lub sami je wyznaczają. Trendy w produkcji i logistyce, widziane okiem praktykujących ekspertów z danych dziedzin, są więc tematem przewodnim konferencji.
O wynikach firm decyduje dzisiaj umiejętność błyskawicznego dotarcia do ważnych informacji oraz szybkość ich wykorzystania. Choć może się wydawać że internet ułatwia nam to zadanie, w praktyce często bywa inaczej. Nadmiar informacji oraz chroniczny brak czasu, odsuwa w bliżej nieokreśloną przyszłość poszukiwania i selekcję wiedzy, która już jutro może stanowić o naszym istnieniu. Trendownia daje dostęp do skomasowanej porcji wiedzy.
W trakcie 10 edycji Forum Praktyków Logistyki, uczestnicy najbardziej doceniali informacje o bieżących kierunkach rozwoju branży. Postanowiliśmy więc położyć jeszcze większy nacisk na tendencje branżowe. Skoro o trendach rozmawiamy od dawna, a teraz jeszcze intensywniej, nazwaliśmy rzeczy po imieniu. Przy okazji udało nam się sięgnąć po nazwę wyraźnie dopasowaną do profilu konferencji. Po trzech edycjach Trendowni wiemy, że decyzja była słuszna.
To dosyć naturalne połączenie, ponieważ współczesne sieci dostaw to zaawansowana sztuka współpracy wszystkich uczestników. Logistycy, patrząc na tendencje jakie mają miejsce w firmach produkcyjnych, mogą szybciej i efektywniej planować ewentualne zmiany. Producenci, obserwując trendy w logistyce, również mogą myśleć o ewentualnej ewolucji z odpowiednim wyprzedzeniem.
Trendownia to między innymi integracja środowiska menedżerów logistyki i produkcji. Dwa dni wykładów, część ekspozycyjna, uroczysta kolacja, bankiet oraz konkursy, sprzyjają atmosferze nawiązywania nowych kontaktów oraz podtrzymywania starych dobrych przyjaźni.
Lider dawnej firmy Promexim, który pełnił bardzo ważną rolę w tej firmie. Jest także założycielem i prezesem firmy Frans Maas Polska, którą kierował i zarządzał przez wiele lat, aż do momentu, gdy firma została przejęta przez DFDS. Po tym wydarzeniu został założycielem i prezesem firmy Diera, która kontynuuje tradycję firmy Promexim. W ten sposób wniósł swoje wieloletnie doświadczenie i wiedzę z dziedziny logistyki i transportu do nowego przedsięwzięcia i kontynuuje prowadzenie biznesu w sposób, który odpowiada wartościom i filozofii jej właściciela.